Konkurs recytatorski pod nazwą "Wiosna w poezji"
27 marca 2026 r. w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs recytatorski pod nazwą "Wiosna w poezji". Dzieci miały czas żeby wybrać i nauczyć się na pamięć wiersza ulubionego poety o tematyce wiosennej. W końcu nadszedł moment uroczystego wręczenia nagród i dyplomów. Nasza sala zmieniła wystrój, wprowadzając iście podniosłą atmosferę. Do sali przybyli nie tylko uczestnicy konkursu ale także wszystkie dzieci z naszego przedszkola. One także chciały posłuchać wierszy recytowanych przez koleżanki i kolegów z grupy. Występ rozpoczęły najmłodsze dzieci z grupy „Krasnale” a potem dzieci starsze z gr. „Skrzaty”. Po każdym występie publiczność nagradzała dzieci gromkimi oklaskami. Bardzo podobały nam się występy wszystkich dzieci. Komisja konkursowa przyznała wszystkim utalentowanym dzieciom zaszczytne miejsca, I, II i III! GRATULUJEMY! Drogie dzieci życzymy Wam dalszych sukcesów! Niech ten występ nie będzie waszym ostatnim :) Macie talent, pasję i odwagę. Komisja konkursowa była pod wrażeniem waszych umiejętności, intonacji, dykcji, sposobu prezentacji. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy znanych poetów takich jak np. Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konipnicka i innych. Dziękujemy Wam za te piękne chwile :)
Konkurs recytatorski pod nazwą "Wiosna w poezji"




